2026 Ozark 82×22 16k Equipment trailer #0670
Unit details
Trailer Size: 82″ x 22′ Loading option: 3′ self cleaning dove tail mini apex ramps Axles: x2 8,000lb slipper Brake Main frame 6″ Channel Floor Stringers: 3″ channel on 16″ Centers Tongue:12″ 14LB I – Beam Rub Rail: Yes Coupler: Adjustable 2 5/16 GN Jack: dual 10k jacks Fenders: HD Diamond plate Spare mount: yes Mini apex ramps 12″ I Beam Gooseneck 16k GVWR upgrade
Ozark Trailer MFG & Sales
Equipment Trailer
$8,900Price
Quick Specs
| Location: | Ozark |
| Stock Number: | 0670 |
| Trailer Type: | Equipment Trailer |
| Length x Width: | 22' 264" x 6' 72" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 16000 lbs |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 16000 lbs |
| Length: | 22' 264" |
| Width: | 6' 72" |
Additional Information
| Stock Number: | 0670 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Ozark |