2026 Ozark 82×20 14k Equipment #0630
Unit details
Trailer Size: 82″ x 20′ Loading option: 2′ Dove Tail and 5′ spring loaded fold downs Axles: x2 7,000lb slipper Brake Main frame 6″ Channel Floor Stringers: 3″ channel on 16″ Centers Tongue: 5″ + 6″ “stacked ” channel tongue Box: Flush, Lockable in tongue Rub Rail: Yes Coupler: Adjustable 2 5/16 Jack: 12k jack Fenders: HD Diamond plate Spare mount: No
Ozark Trailer MFG & Sales
Equipment Trailer
$5,750Price
Quick Specs
| Location: | Ozark |
| Stock Number: | 0630 |
| Trailer Type: | Equipment Trailer |
| Length x Width: | 20' 240" x 6' 72" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| Length: | 20' 240" |
| Width: | 6' 72" |
Additional Information
| Stock Number: | 0630 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Ozark |