2026 Ozark 82×20 10k Equipment/Car Trailer #0689
Unit details
Trailer Size: 82″ x 20′ Loading option: 2′ Dove Tail and Medium Duty 4′ slide in ramps Axles: x2 5200lb Brakes: x1 brake Main frame 5″ Channel Floor Stringers: 3″ channel on 24″ centers Tongue: 4″ + 5″ stacked wrap channel tongue Coupler: 2 5/16″ Adjustable Jack: 7k drop leg jack set back Stake pockets: (12′-14′ x6) (16′-18′ x8) (20’+ x10) Spare tire mount: No Fenders: Diamond Plate Flush tongue box
Ozark Trailer MFG & Sales
Equipment Trailer
$4,275Price
Quick Specs
| Location: | Ozark |
| Stock Number: | 0689 |
| Trailer Type: | Equipment Trailer |
| Length x Width: | 20' 240" x 6' 72" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 10000 lbs |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 10000 lbs |
| Length: | 20' 240" |
| Width: | 6' 72" |
Additional Information
| Stock Number: | 0689 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Ozark |