2026 Ozark 82 x 22 10k Tilt – #000732
Unit details
Trailer Size: 82″ x 22′ (5’+17′)
Loading option: 17′ Hydraulic dampening tilt.
Hydraulics: Single cylinder, NO reservoir or valve
Axles: x2 5200lb
Brakes: x1
Main frame 5″ Channel
Floor Stringers: 3″ channel on 24″ Centers
Tongue: 4″ + 5″ “stacked” wrap channel tongue
Rub Rail: no
Coupler: Adjustable 2 5/16″ standard
Jack: 8k drop leg
Fenders: diamond plate
Stake pockets: yes
Spare tire mount : No
Flush tongue box
Harrison Arkansas
Tilt Trailer
$5,725Cash Price
Quick Specs
| Location: | Harrison Arkansas |
| Stock Number: | 000732 |
| Trailer Type: | Tilt Trailer |
| Color: | Gray |
| Length x Width: | 22' 264" x 6' 82" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 9990 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 9990 lbs |
| GAWR: | 6000 lbs |
| Length: | 22' 264" |
| Width: | 6' 82" |
Additional Information
| VIN: | 7TXZTBJ25TA000732 |
| Stock Number: | 000732 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Ozark |
| Model: | 82x22 10k Tilt |