2026 Ozark 76×14 3k Equipment #0458
Unit details
Trailer Size: 76″ x 14′ Loading option: 2′ Dove Tail and 4′ slide in ramps Axles: x1 3500lb Main frame 4″ Channel Floor Stringers: 2×2 angle on 24″ centers Tongue: 4″ wrap channel tongue Coupler: 2″ A frame Jack: A frame 3k support 2k lift Stake pockets: (12′-14’x 6) Spare tire mount: No Fenders: Diamond Plate GVWR: 3k
Equipment Trailer
$2,255Price
Quick Specs
| Location: | Ozark |
| Stock Number: | 0458 |
| Trailer Type: | Equipment Trailer |
| Length x Width: | 14' 168" x 6' 72" |
| Axles: | 1 |
| GVWR: | 3000 lbs |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 1 |
| GVWR: | 3000 lbs |
| Length: | 14' 168" |
| Width: | 6' 72" |
Additional Information
| Stock Number: | 0458 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Ozark |