2026 Ozark 76×12 3k utility Trailer #0346
Unit details
Trailer Size: 76″ x 12′ Loading option: 2′ Dove Tail and 34″ gate Axle: 3500 Idler Main frame: 2x3x3/16 Top Rail: 2×2 Floor Stringers: 2×2 Uprights: 2×2 Tongue: 2x3x3/16 1/2 Back Jack: 2k Stake pockets: 6 Spare tire mount: yes Fenders: Dia Square Tube Top Rail 7k Bulldog style Coupler 2″ Spring assist Weight: 1150lbs GVWR: 2990lbs
Ozark Trailer MFG & Sales
Utility Trailer
$2,321Price
Quick Specs
| Location: | Ozark |
| Stock Number: | 0346 |
| Trailer Type: | Utility Trailer |
| Length x Width: | 12' 144" x 6' 72" |
| Axles: | 3 |
| GVWR: | 2990 lbs |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 3 |
| GVWR: | 2990 lbs |
| Length: | 12' 144" |
| Width: | 6' 72" |
Additional Information
| Stock Number: | 0346 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Ozark |