2026 Ozark 102×24 14k Mini Deckover #0150
Unit details
Trailer Size: 102″ x 24′ Loading: 4′ dove tail 5′ fold downs with kickers Axles: x2 7,000lb slipper spring brakes Main frame: 6″ channel Neck: 5″ channel Coupler: Adjustable Torque Tubes: (x2) Floor Stringers: 3″ channel stringers on 16″ centers Bridge frame: No Rub Rail: Yes on 16″ centers Dove Tail :4′ Jacks: x1 10k drop leg jacks Tongue Box: Flush Spare tire mount: none Upgraded tire ply 10k + Flush tongue box Custom: 4′ Dove tail with 5′ HD fold downs Dark Charcoal Weight: 4500lbs GVWR: 14000lbs
Flat Bed Deckovers
$7,575Price
Quick Specs
| Location: | Ozark |
| Stock Number: | 0150 |
| Trailer Type: | Flat Bed Deckovers |
| Color: | Charcoal |
| Length x Width: | 24' 288" x 8' 96" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| Length: | 24' 288" |
| Width: | 8' 96" |
Additional Information
| Stock Number: | 0150 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Ozark |