1999 6×18 10K Gooseneck 4 Horse Slant #B0060
Unit details
Cash/AR Check Price: $6,000 Call or Email In Stock and Ready to Go! Butterfly Rear Doors Rear Tack Room 4 Tier Saddle Rack Front Changing Room/ Storage Fully Enclosed 2 Windows 12K Side Crank Drop Leg Jack x4 225/75/R15 8 Ply Radial Tires 7 Way Trailer Plug Spare Tire Mount 2 5/16″ Gooseneck Coupler x1 5,200lb Idler Axle x1 5,200lb Brake Axle x2 Escape Doors (One on Driver, One on Passenger)
Ozark Trailer MFG & Sales
Gooseneck Trailers
$6,000Price
Quick Specs
| Location: | Ozark |
| Stock Number: | B0060 |
| Trailer Type: | Gooseneck Trailers |
| Length x Width: | 18' 216" x 6' 72" |
| Axles: | 3 |
| GVWR: | 10000 lbs |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 3 |
| GVWR: | 10000 lbs |
| Length: | 18' 216" |
| Width: | 6' 72" |
Additional Information
| Stock Number: | B0060 |
| Year: | 1999 |
| Make: | 6x18 |