2026 Ozark 82×20 10k Equipment/Car trailer #0560
Unit details
Trailer Size: 82″ x 20′ Loading option: 2′ Dove Tail and 5′ hd spring assisted ramps Axles: x2 5200lb Brakes: x2 brake Main frame 5″ Channel Floor Stringers: 3″ channel on 24″ centers Tongue: 4″ + 5″ stacked wrap channel tongue Coupler: 2 5/16″ Adjustable Jack: 7k drop leg jack Stake pockets: (20’+ x10) Spare tire mount: No Fenders: Diamond Plate Rub rail 5′ HD Fold down ramps w kicker Second brake 10k Flush tongue box Weight: 2250lbs
Ozark Trailer MFG & Sales
Equipment Trailer
$4,860Price
Quick Specs
| Location: | Ozark |
| Stock Number: | 0560 |
| Trailer Type: | Equipment Trailer |
| Length x Width: | 20' 240" x 6' 72" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 10000 lbs |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 10000 lbs |
| Length: | 20' 240" |
| Width: | 6' 72" |
Additional Information
| Stock Number: | 0560 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Ozark |
Muliple trailer financing options
Recently Viewed Trailers
Price:$5,750
Financing from $112 / mo.
Instant • No credit impact