2026 Ozark 82×20 7k Car Hauler #0364
Unit details
Trailer Size: 82″ x 20′ Loading option: 2′ Dove Tail and 4′ slide in ramps Axles: x2 3500lb Brakes: x1 Main frame 5″ Channel Floor Stringers: 2×3 angle Tongue: 4″ Coupler: 2 5/16 Jack: 2k Stake pockets:( 20’+ x 10) Spare tire mount: No Fenders: diamond plate Weight: 2050lbs GVWR: 7000lbs
Ozark Trailer MFG & Sales
Car Hauler
$3,650Price
Quick Specs
| Location: | Ozark |
| Stock Number: | 0364 |
| Trailer Type: | Car Hauler |
| Length x Width: | 20' 240" x 6' 72" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Length: | 20' 240" |
| Width: | 6' 72" |
Additional Information
| Stock Number: | 0364 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Ozark |