2026 Ozark 7 x 14TA Advanced Cargo – #015273
Ozark Trailer MFG & Sales Harrison Arkansas
Cargo/Enclosed
$5,785Cash Price
Quick Specs
| Location: | Harrison Arkansas |
| Stock Number: | 015273 |
| Trailer Type: | Cargo/Enclosed |
| Color: | Pearl |
| Length x Width: | 14' 168" x 7' 84" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| GAWR: | 3500 lbs |
| Length: | 14' 168" |
| Width: | 7' 84" |
Additional Information
| VIN: | 7NHBE1424TA015273 |
| Stock Number: | 015273 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Cynergy |
| Model: | 7x14TA Advanced |