2026 Ozark 102 x 32 22.5k Deckover – #000748
Unit details
Trailer Size: 102″ x 32′
Loading 5′ dove tail with x2 5′ spring loaded fold over APEX ramps
Axles: x2 10,000lb oil bath
Main frame: 12″ 19lb I Beam
Neck: 12″ 19lb I Beam
Coupler: 25k adjustable Gooseneck.
Torque Tubes: (32′-35’= 3) ,(36′-40′ =4)
Floor Stringers: 3″ channel stringers on 16″ centers
Bridge frame: yes
Rub Rail: Yes
Dove Tail : 5′
Jacks: x2 12k drop leg jacks
Tongue Box: Fully enclosed, strut, lock.
Spare tire mount: Only on Gooseneck
Apex ramps
Pierced frame
Ozark Trailer MFG & Sales Harrison Arkansas
Deckover Trailer
$15,425Cash Price
Quick Specs
| Location: | Harrison Arkansas |
| Stock Number: | 000748 |
| Trailer Type: | Deckover Trailer |
| Color: | Gray |
| Length x Width: | 32' 384" x 8' 102" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 22500 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 22500 lbs |
| GAWR: | 10000 lbs |
| Length: | 32' 384" |
| Width: | 8' 102" |
Additional Information
| VIN: | 7TXZDGP27TA000748 |
| Stock Number: | 000748 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Ozark |
| Model: | 102x32 22.5k Deckover |


