2026 Ozark 5×10 3k Utility – #000738
Ozark Trailer MFG & Sales Harrison Arkansas
Utility Trailer
$1,925Cash Price
Quick Specs
| Location: | Harrison Arkansas |
| Stock Number: | 000738 |
| Trailer Type: | Utility Trailer |
| Color: | Gray |
| Length x Width: | 10' 120" x 5' 60" |
| Axles: | 1 |
| GVWR: | 2990 lbs |
| Payload: | 2090 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 1 |
| GVWR: | 2990 lbs |
| GAWR: | 3500 lbs |
| Empty Weight: | 900 lbs |
| Payload: | 2090 lbs |
| Length: | 10' 120" |
| Width: | 5' 60" |
Options
| Coupler Size: | 2" |
| Frame Type: | Steel |
| Tail: | Dovetail |
| Ramp: | Barn Door |
Additional Information
| VIN: | 7TXZUBC14TA000738 |
| Stock Number: | 000738 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Carry-On Trailer |
| Model: | Ozark |