2026 Ozark 82×18 7k Car Hauler #0736
Ozark Trailer MFG & Sales Harrison Arkansas
Car Hauler
$3,450Cash Price
Quick Specs
| Location: | Harrison Arkansas |
| VIN: | #0736 |
| Trailer Type: | Car Hauler |
| Color: | Gray |
| Length x Width: | 18' 216" x 6.83' 82" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Payload: | 5150 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Empty Weight: | 1850 lbs |
| Payload: | 5150 lbs |
| Length: | 18' 216" |
| Width: | 6.83' 82" |
Options
| Coupler Size: | 2-5/16" |
| Tail: | Dovetail |
| Ramp: | Slide In Ramps |
Additional Information
| VIN: | #0736 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Ozark |
| Model: | 82x18 7k Car Hauler |